Harvard Üniversitesinden Online Alabileceğiniz 5 Kurs

Dünyadaki birçok üniversite gibi Harvard Üniversiteside online kurs imkanı sunmakta. Elbette bu kurslarda verimliliği yakalayabilmeniz için ingilizce seviyenizin yeterli olması gerekiyor. Ayrıca tamamen ücretsiz olan bu kursların sertifikalarını almak istediğinizde de sizden ufak miktarlarda para istediklerini de belirtmekte fayda var.  Kültür sanattan biyolojiye, Hukuktan mühendisliğe kadar birçok alanda kurs almanızı sağlayan bu sistemde dikkatimi çeken beş kursu sizlerle paylaşıyorum, başlayalım.

  1. The Architectural Imagination

The Architectural Imagination

 

Bu kursta mimarlar ve mimar adayları mimariyi kültürel bir anlatımın yanı sıra teknik bir başarı olarak nasıl “okuyacaklarını” öğreniyorlar.  Örnek binaların canlı analizleri ve çizim ve modelleme alıştırmalarıyla önemli kazanımlar sağlayacak bir kurs niteliğinde.

Toplamda on hafta süren ve ücretsiz olan bu kursun sertifikasını almak isterseniz 99 dolar ödemeniz yeterli.

 

 

 

 

 

2. HMX Pharmacology

HMX Pharmacology Bu kurs ise meraklı sağlıkçılara ilaç gibi gelecek düzeyde.

İlaçların vücutta nasıl etki ettiğini anlamak, hastaları etkili bir şekilde tedavi etmek için hayati öneme sahiptir.

HMX Farmakolojisinde, ilaçların vücudu nasıl etkilediğini belirleyen prensipleri görecek ve bu bilginin gerçek dünyadaki senaryolarda ve klinik ortamlarda nasıl işlediğini öğreneceksiniz.

Toplamda 10 hafta süren kursun fiyatı epey bir tuzlu..

 

 

 

 

3.Data Structures and Algorithms

Data Structures and AlgorithmsBilgisayar programlama alanında kendini geliştirmeyi isteyen kişilere yönelik olan bu kursta etkili algoritmaların ve veri yapılarının tasarımı ve analizi konusunda çalışmalar yapılmakta. Algoritma tasarım yöntemleri, grafik algoritmaları, yaklaşım algoritmaları ve randomize algoritmalar ele alınmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

4. Entrepreneurship in Emerging Economies

Entrepreneurship in Emerging EconomiesBu iş ve yönetim kursu karmaşık sosyal problemleri anlamak ve çözmek için disiplinler arası bir yaklaşım benimsemektedir. Bu sorunları çözmek için girişimleri, akıllı girişimcilik çabaları için fırsat noktalarını tanımlamak ve kendi yaratıcı çözümlerini önerebilmek ve geliştirmek öğretiliyor.

Girişimcilik yolunda ilerleyenlerin kaçırmaması gerektiğine inandığım bir kurs.

 

 

 

 

 

5. ChinaX

ChinaXÇin’in geçmişi, şimdiki zamanı ve geleceği  tarih, coğrafya, felsefe, edebiyat, siyaset, ekonomi, sanat ve ekoloji alanlarında ele alınıyor. Çin üzerine araştırmalar yapan kişilerin bu toplamda 10 seanstan oluşan kursu kaçırmaması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir