“pkk” Avrupa’da Cirit Atıyor

pkk Terör örgütünün Türkiye ve çevre ülkeler de yol açtığı yıkım herkes tarafından bilinen ve takip edilen bir olay. Peki yurtdışında özellikle Avrupa’da pkk ne gibi eylemlere imza atıyor? Belçika’da yaşamam ve daha yakından takip edebilmem sebebiyle Belçika’dan başlayacağım.

Çok değil 4 gün önce Belçika, pkk yanlılarının, örgütün 15 Ağustos 1984’teki ilk kanlı saldırısına ilişkin gösteri düzenlemesine izin verdi. Belçika polisi saf değil her şeyin farkında ama bu eyleme izin verdi! Bu adamlar bu teröristler çıkıp eylem yaptı. Daha birkaç hafta önce biz Türk dernekleri olarak darbe girişimi sebebiyle darbe karşıtı bir bildiri okumak istediğimizde bizi saatlerce uğraştırmışlar Türkiye’nin iç işlerine karışmak istemiyoruz demişlerdi. Peki bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demezler mi adama?

Hemen daha yakın bir tarihe geleceğim. Bildiğiniz gibi Avusturya Viyana havaalanında Türkiye aleyhine birçok iğrenç ve yalan yazılar yayınlamakta. Bunun yanında darbe karşıtı olduğunu göstermek isteyen Türklere de baskı uygulamakta hatta bunlardan bir kaçını sizlerle de paylaşmak isterim.

Wiener Neustadt Belediyesi evlerin balkon ve pencerelerine Türk bayraklarının asılmasını yasakladı. Darbe karşıtlarının ülkeyi terk etmesi ve vatandaşlıklarının iptal edilmesi istendi. Avusturya istihbaratı, sosyal medya üzerinden PKK ve FETÖ karşıtı paylaşım yapanları izlemeye aldı. Bu kapsamda Avusturya Anayasayı Koruma ve Terörle Mücadele Dairesi, çok sayıda isme ifade davetiyesi gönderdi. Aralarında Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD), Avusturya Türk İslam Birliği (ATİB), MÜSİAD Avusturya ve Avusturya Türk Federasyonunun bulunduğu derneklere kapatma tehditleri yapılıyor. Ülke genelinde darbeyi protesto edenlere, gösteri ve toplantı yasasına aykırı hareket ettikleri gerekçesiyle para cezaları kesiliyor. ( Kaynak; Yenivatan)

Tüm bunlara baktıktan sonra pkknın yaptığı eylemlere ve saldırılara sessiz kalıp bunları kullanarak Türkiye karşıtı propaganda yapmasına hiç şaşırmadım.

Ancak özellikle belirtmeliyim ki Belçika gibi kritik bir ülkenin bu terör örgütüne prim vermiş olması asla göz ardı edilmemeli. Türkiye’de daha dün Van’da patlatılan bomba ile pkk ne kadar aktif bir terör örgütü olduğunu bir kez daha kanıtlamışken üstelik.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir