MÜSİAD – Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği

Müsiad ile tanışmam üniversite son sınıfta düzenlediğimiz Uluslararası Arenada Liderlik ” Sosyal Medya” zirvesi ile oldu.

Zirve sonrası Yalova Müsiad üyeleri ile tanışmamız ve ardından Yalova Genç Müsiad oluşumunda yer almamız ile gelişmeler devam etti.

Bu yazımda sadece Müsiad hakkında bazı bilgiler vereceğim.

Müsiad 9 Mayıs 1990 tarihinde İstanbul’da kurulan bir “İşadamları Derneği”dir. 11.000’i aşan üyesi ile MÜSİAD; 46.000’e yakın işletmeyi temsil eden ve yaklaşık 1.600.000 kişiye istihdam sağlayan, Yurtiçinde 86 irtibat noktası bulunan, üyelerinin sorunlarını, görüş ve önerilerini kamu kurum ve kuruluşlarına yerinde ileten, Yurtdışında 65 farklı ülkede toplamda 168 nokta ile hizmet veren, İş dünyasına olduğu kadar toplumun diğer kesimleri için de örnek bir eğitim, rehberlik, danışmanlık merkezi haline gelen, uygulama ve çalışmalarını profesyonel düşünce zeminine oturtan, “kamu yararına dernek” statüsüne sahip güçlü bir “Sivil Toplum Kuruluşu”dur. ( alıntı )

Şuan ki genel başkanımız Nail Olpak beydir. Genç Müsiad Başkanımız ise Yavuz Fettahoğlu’dur.

Müsiad’ın en çok önem verdiği çalışmalarından biri ise Expo’dur. Müsiad Expo 2016 ‘yı mutlaka incelemenizi tavsiye ederim. http://www.musiadexpo.com/tr

Daha ayrıntılı bilgiye bu siteden ulaşabilirsiniz. Ayrıca eğer toplumsal değerlerimize önem veren ve vatanın birliğini ve gelişimini destekleyen bir iş insanıysanız bu oluşuma üye olmalısınız.

Esenlikler.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir