Hakkında

Öncelikle birazdan detaylı sayılan bir özgeçmiş okuyacaksınız hazırlıklı olun. Bu kadar detay vermemin sebebi blogumda ki yazdığım yazıların arka planını görmenizi istememdir. Başlayalım.

Bursa doğumluyum , ortaokulu ve liseyi burada tamamladım.

2011 yılında Yalova Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde eğitim almaya başladım. 2013 yılında Yalova Üniversitesi Uluslararası Proje Kulübünü arkadaşlarımla beraber kurdum ve  yedi dönem başkanlığını yürüttüm.

Bu kulüple birlikte hem hayatı hemde kendimi tanıdım. Ulaşabildiğim kadar insana ulaşmayı hedefledim.
Kariyer ve kişisel gelişim odaklı projelerin ve etkinliklerin yanında birçok sosyal sorumluluk projesi de yürüttüm.
Satranç oynamaya devam ettim. Üstüne satranç hakemliği eğitimi aldım ve hakemlik yapmaya başladım.
Üniversite okuduğum süreçte yolum üç dernekle ayrılmamak üzere kesişti; Yalova Fotoğraf Atölyesi Derneği, Kadın ve Demokrasi Derneği ve MÜSİAD. Üniversite kulübüm vesilesiyle tanışmış olduğum ve hala bağlarımı koparmadığım Yalova Konyalılar Derneğinde de gönüllü olduğumu burada belirtmekten gurur duyarım.
Üniversiteyi bitirdiğim gibi Belçika’ya staja gittim. Orada kaldığım üç ay boyunca gezebildiğim kadar çok ülke gezdim. Yeni insanlarla tanıştım.
Üniversite 1. sınıfta blogger.com ile başladığım blog maceramı yeni bir siteyle devam ettirmek istedim ve Belçika’dayken aysenurbagli.com’u kurdum.
Stajımı tamamlayıp Türkiye’ye döndüm. Medya ve İletişim bölümünde eğitim almaya başladım. Bursa’da Yeşilay derneğinde gönüllü çalışmalara başladım.  Aynı zamanda Türkiye Gençlik Vakfı Bursa Medya İletişim Koordinatörlüğünü yürütüyorum.
İş hayatına bir firmada Dış Ticaret Sorumlusu pozisyonuyla atıldım. İşimi severek yapıyorum herkese sevdiği işi bulana kadar aramasını bulduğunda ise bırakmamasını tavsiye ederim.
Onun dışında kitap okumayı çok seviyorum her hafta bir kitap bitirmeye çalışıyorum. İyi derecede gitar çalıyorum ve resim yapmaya kendimi bildim bileli bayılıyorum.
Daha 24 yaşındayım ve bu hakkında kısmını bol bol güncelleyeceğime inanıyorum.
Peki bu blogu neden yazıyorum?
Bunu özellikle açıklamak istedim çünkü bu blogu yazarken birkaç amacım var.
– Seyahatlerimi yazıyorum çünkü şimdiye kadar seyahate çıkmadan önce yardım aldığım en büyük kaynaklar bloglardı. Bende insanlara bildiklerimi aktararak seyahatlerini kolaylaştırmayı amaçlıyorum.
– Uluslararası ilişkiler ile ilgili yazıyorum çünkü bu alan hakkında yazıp çizmek hoşuma gidiyor. Beş senenin alışkanlığı da diyebiliriz.
– İnsanlara özellikle sivil toplumun ne olduğunu anlatmak istiyorum. Sivil toplum kuruluşlarında gönüllülük esasına aykırı amaçlarla bulunanlara karşı savaş içerisindeyim. Desteklerinizi bekliyorum.
Benim blogum ve amaçlarım bunlar. Sizlerle de tanışmayı çok isterim. Yorumlarınızı bekliyorum.
E-mail : info@aysenurbagli.com