Hakkında

1993 Bursa doğumluyum.

2011 yılında Yalova Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde eğitim almaya başladım. Aynı anda üniversite hayatım boyunca birçok STK ve projede de yer aldım.

2011 yılında gitar eğitimi almaya başladım. Fotoğraf çekmeye merak saldım. Kendi fotoğraf makinemi aldım ve Fotoğraf Atölyesi Derneği ile birlikte fotoğraf çekimleri yaptım.
2013 yılında Yalova Üniversitesi Uluslararası Proje Kulübünü arkadaşlarımla beraber kurdum ve  yedi dönem başkanlığını yürüttüm.
Bu kulüple birlikte hem hayatı hemde kendimi tanıdım. Ulaşabildiğim kadar insana ulaşmayı hedefledim.
Kariyer ve kişisel gelişim odaklı projelerin ve etkinliklerin yanında birçok sosyal sorumluluk projesi de yürüttüm.
Satranç oynamaya devam ettim. Üstüne satranç hakemliği eğitimi aldım ve hakemlik yapmaya başladım.
Üniversite üçüncü sınıfta Türksoy’da staj yaptım. Bir ay Ankara’da yaşamış oldum. Ankarayı bu süreçte sevdim.
2015 yılında yolum Kadın ve Demokrasi Derneği (Gençlik Komisyonu) ve Genç MÜSİAD (Yalova Yönetim Kurulu ) ile kesişti ve bu kuruluşlar da olan  üyeliğim ve gönüllü çalışmalarım hala  devam etmekte.
Bunlarla beraber Yeşilay gönüllüsüyüm, Bursa’da aktif görev almaktayım. Ayrıca Habitat derneğinin Paramı Yönetebiliyorum projesinde eğitmenim.
Son olarak üniversite kulübüm vesilesiyle tanışmış olduğum ve hala bağlarımı koparmadığım Yalova Konyalılar Derneğinde de gönüllü olduğumu burada belirtmekten gurur duyarım.
Üniversiteyi bitirdiğim gibi Belçika’ya staja gittim. Orada kaldığım üç ay boyunca gezebildiğim kadar çok ülke gezdim. Yeni insanlarla tanıştım.
Üniversite 1. sınıfta blogger.com ile başladığım blog maceramı yeni bir siteyle devam ettirmek istedim ve Belçika’dayken aysenurbagli.com’u kurdum.
Stajımı tamamlayıp Türkiye’ye döndüm. Şuanda yüksek lisans için hazırlıklarımı yapıyorum. Bir yandan da Medya ve İletişim bölümünde eğitim almaya başladım, bu alanda kendimi geliştiriyorum.
Daha 23 yaşındayım ve bu hakkında kısmını bol bol güncelleyeceğime inanıyorum.
Peki bu blogu neden yazıyorum?
Bunu özellikle açıklamak istedim çünkü bu blogu yazarken birkaç amacım var.
– Seyahatlerimi yazıyorum çünkü şimdiye kadar seyahate çıkmadan önce yardım aldığım en büyük kaynaklar bloglardı. Bende insanlara bildiklerimi aktararak seyahatlerini kolaylaştırmayı amaçlıyorum.
– Uluslararası ilişkiler ile ilgili yazıyorum çünkü bu alan hakkında yazıp çizmek hoşuma gidiyor. Beş senenin alışkanlığı da diyebiliriz.
– İnsanlara özellikle sivil toplumun ne olduğunu anlatmak istiyorum. Sivil toplum kuruluşlarında gönüllülük esasına aykırı amaçlarla bulunanlara karşı savaş içerisindeyim. Desteklerinizi bekliyorum.
Benim blogum ve amaçlarım bunlar. Sizlerle de tanışmayı çok isterim. Yorumlarınızı bekliyorum.
E-mail : aysenurbagli@outlook.com