Booking.com Nedir ?

bookingBooking.com seyahat edeceğiniz yerdeki konaklama probleminizi çözmek üstüne kurulu bir sitedir. Avrupa’da ki seyahatlerim boyunca sadece booking sitesini kullandım ve sizlere de tavsiye ederim.  Bu süreci size iki boyutlu aktaracağım ;

İlk önce erasmus staj evraklarım için kalacak yer beyan etmem gerektiği zaman hostel arayışındayken bu siteyi keşfettim. Evraklarım için uzun süreli rezervasyon göstermem gerekiyordu bu süreçte kart bilgileri vermem gerekti ve akabinde beklemediğim bazı talihsizlikler oldu ancak bu süreçte booking ile iletişime rahatça geçtim ve durumu çözmek için oldukça yardımcı oldular ki sorun bir süre sonra kendiliğinden halloldu. Bu olay sayesinde ben bookinge ulaşmak istediğimde ulaşabileceğimi öğrenmiş oldum.

Diğer bir konu ise yine bu olayla bağlantılı olarak kendime sanal kart açtırdım ve rezervasyonlarımı bu kart üstünden yürüttüm. Böylece eğer bir rezervasyonu iptal etmek istersem kartımdan para çekmeleri mümkün olmuyor.

Booking’in sistemine gelirsek. Kesinlikle hem müşteriyi hemde iş yeri sahiplerini korumaya yönelik geliştirilmiş bir sistem mevcut. Sitede gideceğiniz yeri ve tarihleri yazarak arama yapıyorsunuz. Akabinde çıkan konaklama yerleri içerisinde de istediğiniz özellikleri filtreleyerek size uygun yeri bulmuş oluyorsunuz. Özellikle şunu unutmayın ilk arama yaptığınızda kendi önerdiği yerler çıkıyor ki bunlar bütçenize pahalı gelebilir. Siz mutlaka en uygun fiyat seçeneğine tıklayın.

Diğer bir beğendiğim özelliği ise ücretsiz iptal uygulaması. Siz rezervasyon yaptırınca size  belli bir tarih veriyor ve bu tarihe kadar ücretsiz iptal edebiliyorsunuz. Eğer o tarihi kaçırmışsanız da dediğim gibi sanal kart kullanırsanız yine bir sorun kalmıyor.

Booking’in bütün özelliklerini saymam zor olur ama keşfettikçe seveceğiniz bir site ve güvenilir. Sanırım bizim içinde önemli olan bu.

Sevgilerle.

Bu linkten rezervasyon yapabilirsiniz:

“Booking.com Nedir ?” için 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir