Help Animals Hayvan Barınağı

Türkiye ‘deki özellikle Yalova’daki hayvan barınakları ve hayvan rehabilitasyon merkezleri hakkında az çok bilgiye sahip biri olarak Belçika’nın bu konuda bizden kat kat ilerde olduğunu söylemem gerekiyor.

     Bu yazımda birçok gönüllüyle birlikte çalışan Help Animals Barınağından bahsedeceğim. 30 yıl önce kurulmuş olan bu dernek sokaklarda yaşamaya çalışan hayvanları toplayarak onlara rahat bir yaşam sağlamayı amaç edinmiş. Bunun dışında ötanazi çalışmalarının karşısında durmuş. Ayrıca hayvanların yaşam haklarının da büyük savunucularından biri bu dernek. Hayvanların denek olarak kullanılmasına karşı çalışmalar yürütmekte.
     Her barınakta olduğu gibi burada da hayvanların sahiplendirilmesi öncelikli hedefleri. Hatta çok hoş bir katalog bile hazırlamışlar.
Köpekler ( Ayrıca bu barınakta kedi,at eşek, koyun ve keçide var 🙂 )
    Eğer kedi veya köpeğinizi kaybettiyseniz size bu konuda da yardımcı oluyorlar.Link
    Son olarak isterseniz internet üstünden bağışta bulunabilirsiniz.
    Hayvanlar için güzel bir barınak ancak Türkiye’de aynısı mümkün mü ? Sanmam. Burada sokakta dolaşan sahipsiz kedi yada köpek görmeniz imkansız gibi bir şey. Barınaktakiler bile dikkat ettiyseniz cins hayvanlar. Bizim ülkemizde ki cinslerden değil. Buradakiler zamanında fazlaca kıyım yapmış bunu anlamak kolay.
    Ne olursa olsun ben ülkemin böyle olmasını istemem. Hayvanları yok etmek canilik. Herkes kapısının önüne bir kap yemek bir kap su koyarsa bu iş çözülür arkadaşlar. Önce insan olmak gerek vesselam 🙂
Notlar :
2. Barınağın adresi :Rue Bollinckx, 203 1070 Brussels. Midi tren istasyonundan 78 numaralı otobüse binip Bollinckx durağında inip direk sağa dönün karşıya geçin ilk sokaktan girin. Zaten köpek seslerini bile takip ederek bulabilirsiniz 🙂 Lokasyonu iyi tam cadde üstünde ve ulaşım kolay.
3. Barınağın nosu : +32.2.523.44.16
           

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir