Yeşilay Haftası

Başlık size oldukça sıradan gelebilir ama içerik çok farklı emin olabilirsiniz.

Yeşilay hakkında yazılıp çizilecek çok şey var. Önce Yeşilay nedir onu anlayalım. Yeşilay 5 Mart 1920’de İstanbul’da “Hilal-i Ahdar” adıyla kurulmuştur. Bu sebeple Yeşilay’ın kurulduğu 1 – 7 Mart tarihleri ülkemizde Yeşilay haftası olarak kutlanmaktadır. Şuan ki genel başkanımız Prof. Dr. Mücahit Öztürk’tür. Yeşilay’ın mücadele ettiği alanlar ise alkolden sonra sigara, uyuşturucu, kumar  ve yakın tarihte teknoloji bağımlılığı gibi konulardır.

Yeşilay’ın hali hazırda süren ve tamamlanmış bir çok projesi vardır ayrıca bunlara ulaşabileceğiniz internet sitesini de şuraya bırakıyorum.

Yeşilay haftasında gerçekleştirilen etkinliklere gelecek olursak; “Sağlıklı yaşam için sen de bir söz ver” sloganıyla çalıştığımız bu haftada birçok ilde ünlü kişiler ile söyleşiler düzenleniyor, belirli meydanlarda stantlar bir hafta boyunca açık kalıyor ve bu stantlarda gönüllülerimiz bilgilendirme yapıyor, yine tüm illerde aynı gün aynı saatte bisiklet sürme etkinliği düzenleniyor. Ayrıca etkinlik sonunda bakanlık hediyesi olarak çekilişle bisiklet hediye ediliyor. Bu hafta da Yeşilay “Bağımlılıklardan uzak, sağlıklı yaşamı” misyon edinen, söz ve eylemleriyle bu mücadeleye destek veren kişi, kurum ve kuruluşları Zümrüdüanka Ödülü ile ödüllendiriyor. Ve bunlar gibi birçok olay bu hafta gerçekleşiyor.

Genç-yaşlı demeden herkesin gönül rahatlığı ile katılabileceği bu organizasyonlar oldukça kaliteli. Bu sene Yeşilay’ın 97. senesini her zaman ki coşku ve heyecanımızla kutluyoruz. 🙂

*Yeşilay çadırımız Şehreküstü meydanındadır.

** Yeşilay Bursa Şubesi: 
Tel :
e-posta : bursa@yesilay.org.tr

***Şube Başkanı :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir