RESSAM VE YAZAR AYŞENUR BAĞLI TARAFINDAN BURSA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ KAPSAMINDA AÇILAN “SEYYAHIN DÜŞÜ” İSİMLİ SERGİ 1-9 HAZİRAN TARİHLERİ ARASINDA TAYYARE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE SERGİLENECEK. SEYYAHIN DÜŞÜ SANATSEVERLERLE BULUŞUYOR.

Bursalı Ressam ve Yazar Ayşenur Bağlı’nın ikinci resim sergisi Bursalı sanatseverlerle bir araya geliyor. 1-9 Haziran 2024 tarihleri arasında sergilenecek sergi bir seyyahın düş dünyasını aktarıyor. Sergide Türkiye’nin önemli turistik mekanlarının yanı sıra natürmort eserler de yer almakta.

OSMANLI GEZGİNİ KAPADOKYA’DA

Seyyahın Düşü isimli sergide bir yanda Kapadokya’da balonları seyreden bir Osmanlı beyefendisinin resmini görürken diğer yanda Pamukkale Travertenlerinde sema gösterisi yapan Semazenler dikkat çekiyor.

TÜM TÜRKİYE’Yİ HAYAL ETTİM

Bağlı, sergisi için “Türkiye’nin en ilgi çekici mekanlarına zamandan bağımsız karakterler ekleyerek başka bir evren kurguladım. Örneğin Kapadokya’da geçen eserimde bir Osmanlı Gezginini görüyoruz. Kafasında fesi, elinde bastonuyla yanındaki arkadaşına balonları işaret ediyor. Diğer yandan Bursa Koza Han’da geçen eserimde Osmanlı döneminde yaşamış bir hanımefendiyi kitap okurken seyrediyoruz. Üzerinde dönemi işaret eden mavi bir elbisesi var.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X